Copyright © 2019 Medallion Art School - Vancouver WA
2014
Jr. Duck Stamp - Washington
CONGRATULATIONS WINNERS!
Winner - Best of State
Nicole Lobkov
2011
Jr. Duck Stamp - Washington
CONGRATULATIONS WINNERS!
Jr. Duck Stamp Competition
Group I
Shrisha Menon
1st Place
Trinity Rose
1st Place
Jasmine Wu
2nd Place
Group II
Vanessa Johnson
1st Place
Arthur Mamedov
1st Place
Enoch Tsai
1st Place
Clancy Morgan
2nd Place
Courtney Wilmington
2nd Place
Sophie Yuan-Ju Tsai
2nd Place
Jason Liu
Honorable Mention
Anna Groetsema
Honorable Mention
Harsha Lakamsani
Honorable Mention
Winlyn Lieu
Honorable Mention
Jason Statt
Honorable Mention
Group III
Hailie Christenson
1st Place
Charity Young
1st Place
Victor Chang
2nd Place
Esther Tsai
2nd Place
Heidi Christenson
3rd Place
Amanda Shi
Honorable Mention
Justin Young
Honorable Mention
Group IV
McKenna Beckman
Best of State
Katie Orsi
1st Place
Victoria Moon
2nd Place
Winner - Best of State
McKenna Beckman
Jr. Duck Stamp Competition
Group I
Jasmine Wu
1st Place
Emma Carag
1st Place
Sneha Lakamsani
2nd Place
Group II
Deborah Yang
1st Place
Sophie Tsai
1st Place
Svetlana Semenova
1st Place
Madison Gray
2nd Place
Trinity Rose
3rd Place
Shrisha Menon
3rd Place
Kelly Nguyen
3rd Place
Juliana Strano
Honorable Mention
Jason Liu
Honorable Mention
Anna Groetsema
Honorable Mention
Group III
Charity Young
Best of State
Melinda Staub
1st Place
Justin Young
1st Place
Andre Semenov
2nd Place
Mary Yang
2nd Place
Jordan Mills
2nd Place
Nick Bach
3rd Place
Win Lyn Liu
3rd Place
Miranda Austin
Honorable Mention
Dmitry Semenov
Honorable Mention
Group IV
Heidi Christensen
1st Place
Victoria Moon
1st Place
Sharon Luo
3rd Place
2012
Jr. Duck Stamp - Washington
CONGRATULATIONS WINNERS!
Winner - Best of State
Charity Young
Jr. Duck Stamp Competition
Group I
Ananya Pattamatta
First Place
Hannah Rodriguiz
First Place
Annie Atkinson
Second Place
Group II
Elizabent Xiong
First Place
Julia Zimin
First Place
Fiona Fitzpatrick
Second Place
Shrisha Menon
Second Place
Theodore Manu
Third Place
Jeanethe Mariscal
Third Place
Evelyn Tsang
Third Place
Ramya Arvazhagan
Honorable Mention
Amy Lin
Honorable Mention
Roger Lin
Honorable Mention
Diana Manu
Honorable Mention
Melissa Matteo
Honorable Mention
Group III
VyAnh Le
First Place
Sophie Tsai
First Place
Ayaka Hicks
Second Place
Lucinda Zhang
Second Place
Andrea Estrada
Third Place
Anindhita Illuri
Third Place
Jade Darmawangsa
Honorable Mention
Nicole Nugent
Honorable Mention
Group IV
Nicole Lobkov
Best of State
Montana Berkley
First Place
Alyssa Lobkov
First Place
Sharon Luo
Second Place
Justin Young
Third Place
Alina Bogachuk
Honorable Mention
Dejie Kanchanavaleerat
Honorable Mention
2010
Jr. Duck Stamp - Washington
CONGRATULATIONS WINNERS!
Winner - Best of State
Yelena Roslaya
Jr. Duck Stamp Competition
Group I
Monica Chang
1st Place
Trinity Rose
2nd Place
Anna Ostapenko
2nd Place
Kassendra Vogel
3rd place
Kalachi Hreniuc
3rd place
Group II
Charity Young
1st Place
Lucinda Zhang
1st Place
Tina Bao
1st Place
Haeun Jung
2nd Place
Jeeyun Lee
2nd Place
Abigayel Nesti
3rd Place
Harsha Lakamsani
3rd Place
Anna Groetsema
Honorable Mention
Jason Statt
Honorable Mention
Vanessa Wong
Honorable Mention
Miranda Austin
Honorable Mention
Claire Hsu
Honorable Mention
Mark Kovalenko
Honorable Mention
Group III
Carmella Rosu
1st Place
Sophie Cong
1st Place
Victoria Moon
1st Place
Alisa Grushkin
2nd Place
Heidi Christensen
2nd Place
Andy Bao
3rd Place
Lilly Kovalenko
3rd Place
Christina Perrin
Honorable Mention
Melanie Herb
Honorable Mention
Reem Sabha
Honorable Mention
Sharon Luo
Honorable Mention
Group IV
Yelena Roslaya
Best of State
Zhong (June) Chai
1st Place
Christina Ge
1st Place
Bethany Sasaki
2nd Place
Gina Tsai
2nd Place
Jing Xue
3rd Place
Max Berger
3rd Place
Tommy Foster
Honorable Mention
Group 4 = Grades 10-12 | Group 3 = Grades 6-9 | Group 2 = Grades 3-5 | Group 1 = Grades K-2
Group 4 = Grades 10-12 | Group 3 = Grades 6-9 | Group 2 = Grades 3-5 | Group 1 = Grades K-2
Group 4 = Grades 10-12 | Group 3 = Grades 6-9 | Group 2 = Grades 3-5 | Group 1 = Grades K-2
Group 4 = Grades 10-12 | Group 3 = Grades 6-9 | Group 2 = Grades 3-5 | Group 1 = Grades K-2
2015
Jr. Duck Stamp - Washington
CONGRATULATIONS WINNERS!
Winner - Best of State
Maria Schaljo
Jr. Duck Stamp Competition
Group I
Ananya Pattamatta
First Place
Hannah Rodriguiz
First Place
Annie Atkinson
Second Place
Group II
Elizabent Xiong
First Place
Julia Zimin
First Place
Fiona Fitzpatrick
Second Place
Shrisha Menon
Second Place
Theodore Manu
Third Place
Jeanethe Mariscal
Third Place
Evelyn Tsang
Third Place
Ramya Arvazhagan
Honorable Mention
Amy Lin
Honorable Mention
Roger Lin
Honorable Mention
Diana Manu
Honorable Mention
Melissa Matteo
Honorable Mention
Group III
VyAnh Le
First Place
Sophie Tsai
First Place
Ayaka Hicks
Second Place
Lucinda Zhang
Second Place
Andrea Estrada
Third Place
Anindhita Illuri
Third Place
Jade Darmawangsa
Honorable Mention
Nicole Nugent
Honorable Mention
Group IV
Maria Schaljo
Best of State
Montana Berkley
First Place
Alyssa Lobkov
First Place
Sharon Luo
Second Place
Justin Young
Third Place
Alina Bogachuk
Honorable Mention
Dejie Kanchanavaleerat
Honorable Mention
Group 4 = Grades 10-12 | Group 3 = Grades 6-9 | Group 2 = Grades 3-5 | Group 1 = Grades K-2
2016
Jr. Duck Stamp - Washington
CONGRATULATIONS WINNERS!
Winner - Best of Show
Crystyn Rocheleau
Jr. Duck Stamp Competition
Group I
Akhila Patamatta
First Place
Aliya Tang
First Place
Erika Voiculescu
First Place
Group II
Alice Tang
First Place
Evelyn Tsang
First Place
Annie Atkinson
Second Place
Katie Beuhl
Third Place
Taylor Correia
Third Place
Hannah Ferdows
Honorable Mention
Hana Kawamura
Honorable Mention
Pearl Liao
Honorable Mention
Ananya Pattamatta
Honorable Mention
Simon Serpevsky
Honorable Mention
Group III
Donna Ferdows
First Place
Junha Lee
First Place
Maia Kawamura
Second Place
Sophie Tsai
Second Place
Rashad Kabir
Second Place
Ayaka Hicks
Third Place
Jasmine Wu
Third Place
Elizabeth Xiong
Third Place
Ramya Arivazhagen
Honorable Mention
Group IV
Crystyn Rocheleau
Best of Show
Katie Chamberlain
First Place
Laney Wilks
Second Place
Krista Kok
Third Place
Group 4 = Grades 10-12 | Group 3 = Grades 6-9 | Group 2 = Grades 3-5 | Group 1 = Grades K-2